[Název se sem nevejde!]

29. září 2014 v 18:59 | BBenjina |  Fujtajblus
Tak dobře, nadpis by se určitě vešel, ale netušila jsem, jaký nadpis použít... *Angel eye*

Ono si toho asi někteří všimli (jako za ten týden pochybuju, že se tu někdo na dýl zdržel, ale co) - a ostatní se dyštak kouknou do menu a prohlídnou si stampsky. Jsem fanoušek více seriálů, knížek, filmů a kapel. Mnozí by tedy řekli, že jsem určitě platonicky zamilovaná do nějakého herce nebo zpěváka.
Nebudu lhát, že se mi žádnej z nich nelíbí, že bych netoužila nikoho z nich potkat. Ale zkusim vás vyvézt z omylu, ne každý fandom musí být zamilovaný do herce/zpěváka/postavy/jinýho monstra. Připadá mi totiž, že to tak všichni berou.
A pokud vás nepřesvědčim (nebo vás snad naštvu), pardón, ale nejsem řečník (pisálek) a obvykle nedokážu poroučet ani vlastním rukám, nohám, šišce a všemu dalšímu.Náhodný člověk, se kterým se bavím o Doctorovi Who (nebo o něčem jiném, ale momntálně čumim na Doctora) - NČ: Jé, ty koukáš na Doctora Who?
Já: Jop...
NČ: A jaký je tvůj oblíbenec?
Já: Devátej
NČ: Dévátej? Proč? Desátej a jedenáctej jsou mnohem hezčí. (Asi jsem zapomněla napsat, že tohle je opravdovej rozhovor s pipkou)
Já: Mám toho ušopleska prostě ráda...
NČ: Desátej je hezčí...
Já: Ušoplesk je prostě můj ob- (chtěla jsem říct oblíbenec)
NČ: Dyť není hezkej'
Já: A co?
(přeskočme hádku o tom, jak jsem říkala, že mám Ušouna ráda a ona tvrdila, že není hezkej)
NČ: Vždycky si měla divnej vkus na chlapy... Vy Fandůmisti jste divní...


Pokud jsem dobře pochopila, nepochopila mě, že Ušouna nemiluju. Mám ho ráda, mám ho ze všech nejraději, jiní Doktoři mi nejsou sympatický. Před nějakou dobou se mě taky zeptala "Peeta nebo Hurikán?" A já samozřejmě odpověděla Haymitch. Dostalo se mi zhnuseného pohledu. Nechňápu...
Při jiné debatě o TMI se mě zase začali vyptávat, proč zrovna Alec. "Však je gay." Znova: A co?
Ještě jeden příklad. Četla jsem si o hodině Zimní přízraky a najednou jsem se slzami v očích pronesla "On je úžasnej!" Sousedka samozřejmě pronesla "A BBenji je hotová..."

Ti, co nechápou Fandom si ihned myslí, že jsme zamilovaní do našich oblíbenců. Nejsme (aspoň to tak vidím já). Naše oblíbence máme rádi asi tak, jako někteří mají rádi své přátele. Tak fajn, milujeme je, ale netoužíme po nich. Slintáme nad nimi blahem, ale netoužíme po nich. zase uvedu příklad, miluju příklady! (Cha! A přitom nesnášim matiku!)
2. série Game of thrones. Díl 5 nebo 4 (nepamatuju se), minuty vám fakt neřeknu, ale... Renly Baratheon, krásný, lehkovážný, sympatický, za hadry utratí více, než polovina žen u dvora. Loras, květinový rytíř. Intimní scénka mezi těma dvěma. Proč tu scénu miluju? protože jsem úchalná na gaye (možná trošičku)? Protože jsem toužila vidět Renlyho bez trička (plochej, jak žehlící prkno)? Ne, prostě miluju, když se někde Renly vyskytuje a jeho chování.

Moc jsem svoji myšlenku nevysvětlila, spíše jsem odhalila svoje úchylky. Jsou mnozí, co jsou platonicky zamilovaní do herců, knižních postav, zpěváků. Mnozí z nich se nazývají "Fandom", ale nejsou to ihned všichni. Jsem Fandom, jo. Navždy budu milovat Krále léta za to, jaký byl. Ale netoužím po něm, nemám o něm úchylný představy, nekupuju si kartonovou fotku v životní velikosti. Navždycky budu mít nejraději Devátého Doctora. Třeba o Jackovi (Doctor Who) řeknu, že je sexy, ale nemiluju ho.


A ještě k tý Platonický lásce... Někoho vlastně miluju. Má čtyři nožky, hnědou srst. Dlouhé, svíčkou sežehnuté fousky (omylem, starám se o něj v rámci možností dobře), půlku ocásku. Dvě korálková očka, žlutá zubiska a jmenuje se Mikes. Jep, platonicky zamilovaná do Octocuse deguse!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | E-mail | Web | 29. září 2014 v 21:32 | Reagovat

Skvělý název :D ale článek mi moc nedal, protože tyhle dočasně oblíbené seriály vůbec neznám.

2 BBenjina BBenjina | 30. září 2014 v 6:49 | Reagovat

[1]: On toho ten článek moc dát neměl :D Pokud nemusíš dočastné seriály, tak dosaď oblíbené herce, zpěváky, však je to fuk :D

3 Janča Janča | E-mail | Web | 30. září 2014 v 14:23 | Reagovat

[2]: Tak v jiných částech, kde to není jen o tom seriálu jsem si dosadila někoho jiného, ale jinak to moc nejde. :D

4 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 1. října 2014 v 19:27 | Reagovat

Řekla bych, že co se týče zamilovanosti, to bývá spíše doména těch novějších fanynek. Jak všichni víme, zabouchlý (a zbouchlý možná taky, kdo ví) člověk dělá kraviny. Lidi, co dělají kraviny, bývají dost vidět a slyšet. Podle těch nejhlučnějších bývá skupina, ve které se nachází, nějak označena. Tramtadadá, asi tu máme vyřešeno, proč se na lidi ve fandomech nahlíží jako na poblázněné puberťačky, s nimiž cloumají hormony.

Taky nejsem zamilovaná do všech mých oblíbených zpěváků, fiktivních postav atd. Jako, bývaly doby, kdy jsem fakt působila trochu jako "vycákaná třináctka", ale teď už fakt ne.

Náhodný člověk má zvláštní vkus. Jako, z Doctora jsem toho moc neviděla, ale onen Ušoplesk mi přijde všelijakej, jen ne nehezkej. Ok, to jsem asi psát možná neměla, jelikož to působí trochu pipkovsky, ale... backspace je pro amatéry. Ničeho nelituju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama