Den první: Oblíbená ženská postava

28. září 2014 v 7:00 | BBenjinaNikdy jsem neměla v lásce ženské postavy. Vždy to byly outsiderky, umělkyně, chudáčci se špatnou minulostí. Tvrdohlavé bojovnice, které nemají smilování k ostatním nebo se bojí milovat. Pak jsem začala číst Hru o trůny... A ta postava tam nikde nebyla. Četla jsem však dál a pročetla se až k druhému dílu: Střet králů. Kapitola s názvem "Catelyn". Nikdy jsem Catelyn Tully - Stark neměla ráda. A v podstatě nikdy jsem ji nezačala mít ráda. V té kapitole se však poprvé ukázala ženská postava, která mi vyrvala srdce a tím mě donutila ji milovat. Přezdívají ji Modrý rytíř, dle barev její zbroje. Kráska, což ji nikdy, přes její odpudivý vzhled neranilo natolik, aby to dala znát. Jeden rytíř ji říkal Děvče, což nesnášela, ale on nesnášel, když mu říkala Králokate.
Vysoká, svalnatá, s plochou hrudí, hrubé rysy. Mnohkrát zlmený nos, krátké, blond vlasy. Křivé zuby. A to jediné, co je na ní krásné, jsou její modré oči.
Není to žádná Lady, je to rytíř. Je to žena, která nečeká na prince na bílém koni, ona by raději byla tím princem. Žije dle ideálu rytířství. Každý muž, který s ní byl zasnouben ji odmítl, ona milovala pouze jednoho (a já toho samého, heh).
Jmenuje se Brienne. Brienne z Tarthu. Brienne ze Safírového osotrva. Dědička Tarthu. Dcera Selwyna Tartha, lorda Večeropadu.

Brienne je moje nejoblíbenější ženská postava a jedna z nejoblíbenějších postav vůbec. Milovala jsem kapitoly "Catelyn", když se tam objevovala. Milovala jsem později kapitoly "Jaime", když se tam Brienne objevovala. A milovala jsem kapitoly "Brienne" víc, než samotnou knihu Hostina pro vrány.
Miluju i její herečku v seriálu "Hra o trůny". A díky ni (a mnoho dalším věcem) jsem se naučila milovat i Jaimeho Králokata Lannistera.

Gwendoline Christie (a jejích 190 cm), alias Brienne z Tarthu společně s Králokatem Jaimem, Nicolajem Coster - Waldauem (správně vyskloňováno?)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adéla Adéla | E-mail | 28. září 2014 v 17:45 | Reagovat

tak to jsem na tom stejně Brienne je nejlepší postavou z knih a ze seriálu!Miluji představu Brienne a Jaime v lásce strašně jim fandím protože si myslím že jsou stvořeni pro sebe!!!!Navíc herečka co hraje Brienne není vůbec ošklivá jediný co je na ni jiného než na ostatních ženách je její výška ale alespoŇ je něčím zajímavější než ty ostatní :) jo a Jaimeho žeru za to co pro Bri udělal a myslím že ji miluje i když si to nechce nebo spíš není připravený si to připustit.Navíc je Jaime ten nejkrásnější chlap co jsem kd viděla ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama